Dvě úspěšné evropské logistické společnosti spojí svoje síly: Integrací společnosti Universal Transport do Gruber Logistics vzniká nový evropský lídr na trhu velkoobjemové a těžké nákladní dopravy. Cílem je stát se v nadcházejících letech vedoucím hráčem na celém logistickém trhu v Evropě.

Byla uzavřena významná evropská aliance v odvětví logistiky: Tradiční společnost Gruber Logistics z Jižního Tyrolska a úspěšný hráč Universal Transport se rozhodli pro společnou cestu do budoucna. Po závěrečném přezkoumání a schválení ze strany německých orgánů pro hospodářskou soutěž došlo včera 19. září ke slavnostnímu uzavření partnerství. Spojení obou úspěšných společností prostřednictvím integrace společnosti Universal Transport do Gruber Logistics je dalším krokem na cestě internacionalizace a růstu. Dosavadní vedení obou společností bude sloučeno a jako čtyřčlenné představenstvo bude společně v budoucnu prosazovat, aby se Gruber Logistics stal předním evropským logistickým hráčem.

„Se společností Gruber Logistics budujeme nového evropského šampiona. Spojení se společností Universal Transport je klíčovým krokem. A nemyslím to jen s ohledem na základní ekonomické údaje. Nabídka obou společností bude díky této alianci pro naše zákazníky ještě lepší a komplexnější. Zaměstnanci obou společností se zasazují o nejvyšší kvalitu a spolehlivost a budou ji i nadále garantovat na nejvyšší úrovni. Dodatečné kapacity a rozšířená regionální dostupnost jsou důležitými kroky v naší evropské strategii růstu. Německo je ústředním logistickým trhem v Evropě. Odtud jsme připraveni k dalšímu růstu a akvizicím po celé Evropě,“ říká generální ředitel Gruber Logistics Martin Gruber.

Holger Dechant, generální ředitel společnosti Universal Transport, dodává: „Přehodnotili jsme naši dlouhodobou strategii a ve spolupráci s Gruber Logistics jsme viděli velkou příležitost pro naši společnost a naše zaměstnance. Je to partner, který sdílí naše standardy kvality, hodnoty a spolehlivost. S Gruber Logistics můžeme navíc rozšířit naše portfolio služeb o přepravu generálního nákladu, balíkových zásilek a logistické služby. Celý tým společnosti Universal Transport se těší, že bude součástí tohoto mezinárodního úspěchu.“

S přibližně 2 200 zaměstnanci a celkovým obratem v dopravě a logistice ve výši přibližně 650 milionů eur převezme Gruber Logistics po této fúzi pozici lídra evropského trhu v oblasti velkoobjemové a těžké nákladní dopravy. Také na trhu obecné logistiky chce společnost prostřednictvím organického růstu a dalších akvizic v nadcházejících letech dosáhnout vedoucího postavení jako ústřední hráč v Evropě. Společnost Gruber Logistics již v uplynulých letech zaznamenala meziroční nárůst tržeb o přibližně 30 % a vyvíjela se tak výrazně lépe než celý evropský trh. Tato cesta se nyní bude v nadcházejících letech ještě dále zrychlovat.

Zákazníkům obou společností umožní nová aliance ještě atraktivnější a zároveň ucelenější nabídku a také propojení a tím i rozšíření know-how dvou úspěšných poskytovatelů. Vysoce specializovaní zaměstnanci zaručují maximální přesnost a další zvýšení úrovně služeb díky větší blízkosti a rychlejší reakci. Nová aliance se může pochlubit celoplošnou působností v Evropě i v zahraničí. Nabízí tak konkrétní odpověď na krizi dopravních kapacit v Evropě způsobenou nedostatkem řidičů, protože Gruber Logistics má nyní téměř 700 nákladních vozidel, což z něj činí jednu z nejvýznamnějších flotil v Evropě.

Tato fúze je rovněž vnímána jako nejlepší způsob řešení evropských logistických výzev, jako jsou digitalizace a udržitelnost. Zde se již společnost Gruber Logistics podílí jako průkopník na některých významných projektech vývoje prototypů nové generace elektrických a vodíkových vozidel.

Spolehlivost, kterou se obě společnosti vyznačují již nyní, je zejména v neklidných dobách klíčovým faktorem nejen pro zákazníky, ale i pro zaměstnance – nová aliance tak položí ještě stabilnější základy.

Zdroj : GL

DPP