DPP

Ukrajinské železnice našly způsob, jak zajistit dodávky trakční elektřiny pro provoz nákladních a osobních vlaků při výpadcích elektráren. V klíčových lokalitách ukrajinské sítě bude instalováno 105 dieselových generátorů, které budou fungovat jako záloha v případě výpadků dodávek z elektráren. Vlaky tak pojedou i při výpadku napájení.

Generátory elektřiny dodala na Ukrajinu Americká agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) a stály celkem asi 2,7 milionu dolarů. Jak vysvětlila Ukrajinská železnice, generátory  budou určeny k napájení „trakčních napájecích stanic, železničních zabezpečovacích zařízení a telekomunikačních zařízení“.

Vzhledem k tomu, že ukrajinská železniční síť je ze 46 procent elektrizovaná a má kritické tratě, zejména na západě země, které udržují zásobovací řetězec země v chodu, je zabezpečení dodávek trakční energie životně důležité. I když podle Ukrajinské železnice nebyly při útocích na elektrickou síť v zemi zasaženy žádné vlaky, je zásadní zajistit, aby existovaly alternativy k udržení přepravy nákladu a lidí.

Celkem již USAID dodala na Ukrajinu více než 1700 generátorů do 22 oblastí země.

Podrobnosti zde nebo zde.