Cyklisté si mohou nechat vyvézt kolo autobusem z Teplic na Dolní Moldavu v Krušných horách každý den o prázdninách. ČTK o tom informovala dopravní společnost Arriva. Na vrchol Komáří vížky z Krupky bicykl sveze lanovka. Poplatek za přepravu kola autobusem je 20 korun. Souprava autobusu s přívěsem uveze dvacet kol.

„O prázdninách očekáváme ještě větší zájem o cestování s kolem, v loňském roce se nám to osvědčilo,“ uvedl obchodní ředitel firmy Arriva City Petr Havlík.

Cyklobus ve všední dny jezdí z Teplic jednou denně v 7:57 a na Dolní Moldavě je v 8:50, zpátky pak míří v 9:00 a v Teplicích je v 9:58. Sezona jízdy cyklobusů ve všední dny skončí 2. září. Jediným omezením je počet míst pro kola v cyklovleku a rozměr kola, které se musí vejít na stojan. Využít lze i cyklojízdenky Labe-Elbe.

O víkendech a o státních svátcích jezdí linka s přívěsem na kola na Dolní Moldavu pravidelně dvakrát denně. V sobotu a neděli navíc jezdí čtyřikrát denně linka z Krupky na Komáří vížku.

Na Komáří vížku se lze dostat také z Krupky lanovkou. Ta sveze i kolo. Nesmí to ale být elektrokolo a na lanovku provozovatel pouští s kolem děti nad deset let. Cena za jízdu lanovkou s kolem je 100 korun.

Zdroj: ČTK

DPP