Invoitix

Na traťových kolejích vedoucích ze stanice Depo Hostivař do stanice Skalka bude Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) od středy 8. května 2024 měnit dožilé dřevěné pražce za betonové a s nimi také kolejnice a výhybky. Práce potrvají do nočních hodin z neděle 12. na pondělí 13. května 2024. Z tohoto důvodu bude v uvedeném termínu obousměrně přerušen provoz metra na lince A v koncovém úseku Skalka – Depo Hostivař. DPP místo toho zavede náhradní autobusovou dopravu XA. Provoz metra v úseku Skalka – Depo Hostivař bude opět obnoven v pondělí 13. května 2024 od ranního výjezdu.

 

Hlavní práce budou spočívat především v odpojení a demontáži části zabezpečovacího zařízeni LZA, odstranění původních dožilých dřevěných a instalaci nových betonových pražců, výměně kolejnic
a kolejnicového upevnění, úpravě štěrkového lože či výměně výhybkových součástí. Po svaření nových kolejnic DPP vrátí na místo zabezpečovací zařízení LZA a po dokončení prací provede na něm statické zkoušky.

 

Dopravní opatření

Z důvodu opravy trati bude od středy 8. května od zahájení provozu do neděle 12. května 2024 do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař.

 

V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava XA v trase Skalka – Nové Strašnice – Depo Hostivař.

 

Zastávky linky XA

  • Skalka – nástupní: v ulici Na Padesátém v zastávce linky č. 175 směr Florenc
  • Nové Strašnice, Depo Hostivař: v Černokostelecké ulici v zastávkách linky č. 909 směr Sídliště Rohožník
  • Depo Hostivař: ve výstupní zastávce v autobusovém obratišti
  • Depo Hostivař, Nové Strašnice: v Černokostelecké ulici v zastávkách linky č. 909 směr Suchdol
  • Skalka – výstupní: v ulici Na Padesátém ve výstupní zastávce před vjezdem do obratiště autobusů

Zdroj: DPP

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP