Pražský dopravní podnik (DPP) vypsal tendr na rámcovou smlouvu s předpokládanou hodnotou 220 milionů korun na modernizaci toalet v metru. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Podle zadávací dokumentace k zakázce plánuje podnik v dalších čtyřech letech opravit 17 toalet. Podnik záchody v metru postupně opravuje od roku 2014, podle mluvčí Anety Řehkové je jich nyní zrekonstruováno 24 z celkového počtu 64.

V síti pražského metra je z 64 toalet 17 ve vestibulech na trase A, 27 na trase B a 20 na trase C. Jako první DPP podle mluvčí nechal opravit troje toalety ve stanici metra Můstek. Následovaly opravy toalet na 12 stanicích linky B, pěti stanicích linky A a čtyřech stanicích linky C.

Nyní podnik připravuje další etapu oprav, které se týká vypsaný tendr. Jako první mají podle Řehkové přijít na řadu toalety ve stanicích Háje, Roztyly, Pražského povstání, Florenc a Černý Most. „Na následující roky pak dalších cca 12 WC. Plus některé WC budou zrekonstruovány společně se stanicí a nebo jako součást developerské výstavby,“ dodala mluvčí.

Podnik v minulosti vypsal také tendr na provozovatele záchodů, kterého však zatím nevybral. „Nyní začínáme připravovat nové výběrové řízení na provozovatele veřejných WC v metru,“ sdělila Řehková.

Zdroj: ČTK