[quote]Podnikat s určitým posláním. Taková byla a je vize Ergotepu, která již 18 let zaměstnává osoby se zdravotním postižením. Ukazuje společnosti, že s handicapovanými zaměstnanci lze vytvořit fungující a konkurenčně schopnou firmu. Zaměřuje se hned na několik směrů, ale tou hlavní službou je fulfillment, tedy komplexní služby pro e-shopy.[/quote]

 

Již dvanáctým rokem udržuje úzkou spolupráci s TESCOMOU, pro kterou zajišťuje veškerý provoz e-shopu. To samé mohou potvrdit velké firmy jako je Vileda či Hamé. Denně dokáží odbavit přes 1600 objednávek, které mají přehledně a bezpečně uložené ve skladových prostorech o rozloze více než 6000 m². Nechybí zákaznický servis, který poskytuje 12 hodinovou péči a to 7 dní v týdnu. Připravená je také vlastní doprava. Ta denně přepraví

a vyskladní požadované zboží.

„Když budu mluvit řečí čísel, tak za rok 2020 jsme najeli přes půl milionu kilometrů a převezli 960 tun zboží,“ doplnil obchodní ředitel Milan Resl.

 

Nově připravují společně s Asociací společenské odpovědnosti e-shop Nakup na Dobro, který nebude sloužit jen jako obchodní nástroj, ale mimo jiné bude pomáhat hned v několika odvětvích. Ať už v sociálním či ekologickém sektoru, nebo vnuknutím myšlenky ostatním podnikům v oblasti společenské odpovědnosti v podobě udržitelných dárků.

 

Budoucnost pro lepší život je nevyhnutelným tématem a každý z nás má na to velký vliv, abychom co nejvíce ochránili naši planetu. Proto se soustředí na ekologii, ať už v podobě recyklovaného balení nebo uhlíkově neutrální dopravy přímo k zákazníkovi. Každým nákupem můžete podpořit výsadbu nových stromů na Vysočině, které lesníci výrazně vykáceli po kůrovcové kalamitě.

 

E-shop chce také pomoci středním i malým podnikům, kteří nemají zajištěnou logistiku

v oblasti e-commerce. Začínajícím firmám mnohdy chybí v tomto oboru dostatek zkušeností nebo si zkrátka službu s finančních důvodů nemohou dovolit.

 

Společnost Ergotep bude veškerý proces zajišťovat. A právě jeho zaměstnanci budou mít provoz e- shopu na starosti. Společenská odpovědnost byla a je pro tento sociální podnik důležitým tématem.

 

Zdroj : Ergotep