Invoitix

Mezinárodního veletrhu drážní a manipulační techniky Czech Raildays se příští týden v Ostravě zúčastní rekordních 205 vystavovatelů. Širší zastoupení než obvykle bude mít nákladní železniční doprava. ČTK to řekl manažer veletrhu Stanislav Zapletal. Součástí akce, která je jedinou svého druhu v Česku, bude třídenní odborná konference Česká železnice v epoše 4.0.

Velkým lákadlem pro návštěvníky bude nová tramvaj pro ostravskou městskou hromadnou dopravu, švýcarský vůz Stadler Tango NF2 nOVA. První ze 40 tramvají, které si Ostrava objednala, už mohou lidé vidět v ulicích při zkušebních jízdách. Na veletrhu budou mít poprvé možnost prohlédnout si ji zblízka.

„Neméně zajímavou bude určitě světová premiéra dvojcestného posunovadla Zephir LOK 5.5 z produkce italského výrobce Zephir S.p.A v expozici společnosti Procházka MP,“ uvedl Zapletal. Fanoušci historických vozů si ve společné expozici společností Kladenská dopravní a strojní, ČMŽO a IDS Cargo budou moci prohlédnout „retro“ lokomotivu E 499.0042.

Na obvyklých místech najdou návštěvníci většinu pravidelných účastníků z řad výrobců pro všechny oblasti drážní dopravy. Zapletal uvedl, že prezentace nákladních železničních dopravců se letos rozšíří mimo jiné o společnost DB Cargo Czechia a výrobce nákladních vozů posílí slovenská Tatravagónka Poprad. „V její expozici budou vozy Sggrss 80´ a cisterna řady Zacens 73,“ uvedl manažer.

Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Tesař řekl, že firma na veletrhu představí novinky ve svém vozovém parku. Bude mezi nimi speciální vůz MUV 75 nebo měřicí drezína MMD 2.

Veletrh Czech Raildays bude od 19. do 21. června v areálu nákladového nádraží železniční stanice Ostrava hlavní nádraží. V úterý bude areál otevřen od 09:30 do 18:00. ve středu od 09:00 do 18:00 a ve čtvrtek od 09:00 do 16:00. Plné vstupné stojí 70 korun, děti zaplatí 30 korun.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP