Zdroj: Freeimages.com
Invoitix

[quote]V dnešním neustále se rozvíjejícím a vysoce konkurenčním moderním trhu je pro podniky důležité, aby zůstali před průmyslem a udrželi si výhodu, a to počínaje přezkoumáním současných procesů a zjišťováním toho, co může být automatizováno nebo co může vyžadovat méně času, práce a nákladů za pomoci využitím technologií. Přijetí nových technologických trendů zjednoduší pracovní postup a optimalizuje produktivitu pro větší úspěch.[/quote]

My Vám dnes přinášíme tři technologické inovace, které zvyšují efektivitu, snižují provozní náklady a zvyšují spokojenost zákazníků a které ovlivnily oblast logistiky a řízení dodavatelského řetězce.

  1. Systémy řízení dopravy (TMS) – TMS slouží jako centrum pro správu logistiky ve sdílené síti přepravců, dopravců a zákazníků. Systém umožňuje společnostem vypisovat živé zásilky na jednom místě, takže se dopravci mohou v síti aktivně nabízet, což zjednodušuje proces, zajišťuje nejlepší cenu a šetří čas. Navíc tyto typy systémů umožňují sledovat zásilky, tisknout přepravní dokumentaci a exportovat zprávy, což usnadňuje identifikaci trendů a pochopení, kde jsou vynakládány peníze.
  2. Elektronická výměna dat (Electronic Data Interchange – EDI) – Elektronická výměna dat umožňuje podnikům sdělovat informace, které byly fyzicky předávány na papíře. EDI umožňuje jednoduché zasílání takových informací jakou jsou objednávky, předběžné oznámení dodávky a faktur. Umožňuje také vytvářet jiné speciální dokumenty jako jsou balíčky, nebo dokonce štítky na kartony v konkrétním formátu, který zákazník požaduje. To efektivně usnadňuje proces výměny všech dat a dokumentů v jedné platformě.
  3. Software pro správu zásob (IMS) – IMS je efektivní pro sledování úrovně inventáře, prodeje, objednávek a dodávek. Tento software je nezbytný pro prodávající týmy, aby měly přehled o prodeji produktů, o účetnictví a o správě aktiv. Výsledné informace mohou mít vliv na místo určení dalšího množství zásilek v důsledku místa a dostupnosti. IMS umožňuje informovanější rozhodování o tom, kdy a co s inventářem dělat.
Reklama v článku VLASTNÍ
DPP