Zdroj: Freeimages.com
Invoitix

[quote]Veletrh IPACK IMA, který se letos konal ve spojení s dalšími veletrhy (Meat-Tech, Plast, Print4All a Intralogistica Italia) zaznamenal mimořádně silný nárůst, zvláště, co se týče počtu návštěvníků ze zahraničí. Především dva hlavní veletrhy, tedy IPACK-IMA a MEAT-TECH lze označit za nejúspěšnější ročníky v historii. Oba veletrhy plně splnily očekávání vystavovatelů a zaznamenaly významný nárůst ve všech klíčových ukazatelích.[/quote]

V letošním roce bylo na milánském výstavišti 1 503 vystavovatelů (o 9,6% více než v roce 2015). Obsazená čistá plocha výstavního prostoru byla více než 62 000 m2, což je o 11% větší než na posledním ročníku veletrhu. Významný byl i růst počtu zahraničních vystavovatelů (+ 17%).

Historický rekord v návštěvnosti

Během čtyř dnů veletrhu, navštívilo výstaviště celkem 68 802 návštěvníků, což je historický rekord a zároveň se jedná o více než dvojnásobek počtu účastníků než v roce 2015. Úspěch veletrh zaznamenal i díky nebývale silnému počtu mezinárodní účasti. Veletrh navštívilo celkem 18 577 zahraničních návštěvníků ze 146 zemí, což je 27% z celkového počtu a zároveň dva a půlkrát více než v roce 2015.

Veletrh oslovil Evropu, Asii i Ameriku

Většina cizích návštěvníků byla z evropského regionu (54%), nejvíce z Německa, Švýcarska, Francie a Španělska, přičemž každý čtvrtý návštěvník pocházel z východní Evropy. Přibližně 15% zahraničních návštěvníků pocházelo ze Středomoří, což naznačuje, že veletrh hodně oslovuje právě tento v region (Alžírsko, Egypt, Maroko a Tunisko byly nejvíce zastoupené země).

Asie byla druhým největším kontinentem, pokud jde o počty návštěvníků (20%), na výstavišti však z mezinárodních návštěvníků nechyběli ani z Amerického kontinentu  (10% – nejčastěji z USA, Mexika, Brazílie a Argentiny).

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP