Jízdní řády a trasy některých autobusových a trolejbusových linek v Ostravě se od 2. ledna změní. Na trolejbusových linkách skončí provoz podle takzvaných zvláštních jízdních řádů. Dopravní podnik Ostrava o tom informoval na svých internetových stránkách. Tramvajových linek se změny nedotknou.

U autobusů a trolejbusů se podle podniku obecně změní jízdní doby a časové polohy spojů. Největší změny se týkají linek číslo 38 a 107. Autobusová linka 38 bude zkrácena a nově bude jezdit po trase Hranečník – STAV-IZOL – Nová huť Zářičí – Bartovice, Pod Tratí – U Plodiny – Václavek – Podzámčí – U Statku – Radova – Bartovice, Ještěrka. Trasy linky 107, na které budou jezdit parciální trolejbusy, se naopak prodlouží. Z terminálu Hranečník bude jezdit přes Olšák až na zastávku Bartovice, Ještěrka.

Na zastávku Dělnická v Porubě budou nově jezdit i autobusy číslo 43 a 45. Autobusová linka číslo 99 bude po ukončení revitalizace Tylova sadu znovu jezdit na zastávku Hladnov v ulici M. D. Rettigové ve Slezské Ostravě. Vrátí se tak na svou standardní trasu s konečnou a nástupní zastávkou Hladnov. Zastávka Heřmanice, pošta ve Slezské Ostravě nově ponese jméno Heřmanice, pivovar.

Přehled všech změn a kompletní jízdní řády jsou na internetových stránkách dopravního podniku.

Zdroj: ČTK

DPP