[quote]Slovinsko plánuje uzavřít svou hranici s Itálií pro osobní dopravu. Na twitteru to dnes oznámil slovinský premiér Marjan Šarec. Kdy přesně začne nařízení platit, ale podle Reuters zatím není jasné.[/quote]

Vláda nyní jen uvedla, že rozhodnutí vejde v platnost po splnění „technických a administrativních“ podmínek. „Neuzavřeme hranici pro nákladní dopravu, jelikož by to představovalo další ekonomické škody,“ uvedla vláda na twitteru s tím, že se dosud ve Slovinsku potvrdilo 34 případů nákazy koronavirem.

Slovinské ministerstvo zahraničí už dnes doporučilo návrat všem občanům země, kteří se nyní nachází v Itálii.

Ta se potýká s největší epidemií koronaviru v Evropě, nejméně 10.149 lidí se nemocí nakazilo a 631 zemřelo. Slovinsko rovněž zakázalo akce s účastí převyšující 100 lidí a rozhodlo, že sportovní utkání se budou do odvolání konat bez diváků.

V noci na dnešek italská vláda přistoupila k razantnímu opatření, když karanténu, která od neděle platila v regionu Lombardie a 14 provinciích, rozšířila na celou zemi.

Pohyb Italů je tak nyní výrazně omezen. Cestovat mohou jen z výjimečných pracovních důvodů a v naléhavých zdravotních případech. V zemi byly zrušeny všechny sportovní akce, zavřeny školy, kina či divadla a restaurace mohou být otevřené jen od šesti ráno do šesti večer pod podmínkou, že hosté budou udržovat mezi sebou nejméně metrovou vzdálenost.