7.9. PRAHA Kongresové centrum ČNB, společnost KVADOS s potěšením oznamuje své vítězství v kategorii Investiční počin roku 2023. Slavnostní vyhlášení proběhlo 7. září na Výroční konferenci AFI v Kongresovém centru České národní banky. Oceněna byla průlomová iniciativa v uvedení na trh autonomního robota PalletJack X1. Paletový robot je podporován privátní sítí 5G a zpracovává svá data z obrazu a videosignálu pomocí umělé inteligence. Toto vítězství jednoznačně podtrhuje silnou pozici KVADOSu na trhu, coby inovátora na poli skladové robotiky. O vítězi rozhodovala devítičlenná hodnotitelská komise složená z odborníků z různých oborů. Generální ředitel společnosti je hrdý, že dosáhl společně s jeho zaměstnanci takového úspěchu a těší se na další milníky ve svém progresivním podnikání.

„Je mi opravdu ctí přijmout toto ocenění jménem společnosti KVADOS,“ vyjádřil se generální ředitel Miroslav Hampel. „Jsme odhodláni posouvat hranice možného ještě dále. Snažíme se vytvářet prostředí, které podporuje investice, inovace a dlouhodobý růst segmentu robotizace a automatizace intralogistiky. Toto vítězství je důkazem tvrdé práce a vynalézavosti našeho výjimečného týmu a jsme vděční za uznání svých úspěchů.“

Ocenění oslavuje strategickou vizi, inovaci a zaměření na reálné výsledky. Nominace na Investiční počin roku 2023 přišla ze strany partnera investiční skupiny Thein Operations s.r.o. Autonomní roboti jsou úzce spjatí se vznikem skupiny KVADOS Group. Ta vznikla za primárním účelem sdružovat experty v oblasti průmyslové robotizace a automatizace a sdílení svého know-how.

Předání cen předcházela výroční konference AFI, na které byly sdružením prezentovány výsledky průzkumu budoucích plánů širokého spektra firem, ze kterých vyplynulo, že více než 65 % podnikajících společností v ČR plánuje zavedení inovací formou robotizace. Zazněly také pohledy na aktuální trendy a nejnovější témata ekonomického a investičního prostředí očima významných expertů.

KVADOS Group úspěšně mění svět intralogistiky pomocí technologií budoucnosti

Díky své odborné znalosti skupina již stihla během dvou let dosáhnout významných milníků. Jedním z nich je především výstavba prvního plně automatizovaného skladu v České republice. Sklad společnosti DEXTRUM Fullfilment denně využívá řadu robotů a příslušenství pod značkou myFABER®. V prostorách skladu se zároveň nachází i technologický showroom inovací, jediný svého druhu v Česku. KVADOS zde pravidelně pořádá referenční návštěvy, na kterých lze vidět roboty v reálném provozu

Další převratnou iniciativou bylo také uvedení na trh autonomní roboty PalletJack X1 a X20. Ti přináší do průmyslu vysokou úroveň přesnosti a rychlosti při běžných manipulačních operací. Uznání si zaslouží i integrace privátní sítě 5G a zpracování dat s umělou inteligencí. Tyto technologie umožňují robotovi bezproblémovou navigaci a interakci v prostředí skladu, čímž klientům přináší bezkonkurenční výsledky v podobě nepřetržitého a plynulého provozu.

O společnosti KVADOS

KVADOS patří již více než třicet let mezi významné inovátory ve vývoji vnitropodnikových systémů a úspěšně digitalizuje podnikání širokému spektru firem. Od roku 2020 spadá společnost do seskupení KVADOS Group, které s dalšími dceřinými společnostmi sdílí své know-how nejen v oblasti robotizace a automatizace. Jako jedna z prvních vstoupila na Český trh s nabídkou tohoto revolučního řešení. Společnost KVADOS nyní s více než 200 odborníky patří k největším dodavatelům v daném segmentu ve střední Evropě.

 

Zdroj: KVADOS

DPP