Memorandum mezi ORLEN Unipetrol a Škoda Auto o vysokorychlostních nabíjecích stanicích

Skupina ORLEN Unipetrol pokračuje v modernizaci a rozvoji své sítě ORLEN Benzina, která je s 436 čerpacími stanicemi největším řetězcem v Česku. Jedním ze strategických cílů je i budování infrastruktury pro alternativní pohony v návaznosti na národní i evropské cíle rozvoje veřejné infrastruktury pro čistou mobilitu. ORLEN Unipetrol plánuje do své sítě čerpacích stanic ORLEN Benzina instalovat vysokorychlostní elektrodobíjecí stojany o výkonu 150 kW a podepsal memorandum o spolupráci při jejich výstavbě s koncernem Škoda Auto.

Ministr Kupka se zúčastnil vrcholného summitu Mezinárodního dopravního fóra v Lipsku

Stovky zástupců zemí z celého světa v těchto dnech zasedají v Lipsku na summitu Mezinárodního dopravního fóra. Čtvrteční části třídenního programu se zúčastnil i český ministr dopravy Martin Kupka. S ministerskými kolegy zodpovědnými za dopravu jednal o aktuálních světových dopravních výzvách, dopravní pomoci Ukrajině nebo o ekologizaci dopravy. Na okraj společného programu absolvoval ministr Kupka i řadu důležitých bilaterálních jednání.  

Ekologové žádají osvobodit veřejnou dopravu od DPH

Ekologové z Hnutí Duha navrhli v připomínkách k vládnímu balíčku na ozdravění veřejných financí osvobodit veřejnou dopravu od DPH. Nesouhlasí ani s navýšením daně na opravy obuvi, kožených výrobků a kol z deseti na 21 procent. Dvanáctiprocentní daň na veřejnou dopravu a zvýšení daně na opravu kol bude mít podle Hnutí Duha nežádoucí ekologické i sociální dopady. 

Volkswagen kvůli emisní aféře zaplatí v Texasu 85 milionů dolarů

Německý automobilový koncern Volkswagen a jeho divize Audi se dohodly, že zaplatí 85 milionů dolarů (téměř dvě miliardy Kč) za urovnání obvinění, že v souvislosti s emisním skandálem porušily zákony amerického státu Texas na ochranu přírody. Informoval o tom texaský prokurátor Ken Paxton.

Profi

Nová unikátní linka Prazdroje

Nová unikátní linka Prazdroje. Prazdroj zprovoznil v plzeňském pivovaru automatickou třídicí linku na skleněné vratné lahve.

Odstraňování nelegálních poutačů u silnic by mohlo být snazší

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senátní ústavně-právní výbor dnes tuto úpravu doporučil schválit v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Cílem transformace je podle vlády účinnější prověrka finančních toků a také větší konkurenceschopnost na trhu práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Léto v e-commerce podle Skip Pay: Zákazníci jsou přesycení slevami, e-shopy hledají cesty, jak...

Česká e-commerce se zotavuje z historicky prvního propadu, stále však ještě nemá vyhráno – potvrzuje to další jarní meziroční pokles obratu e-commerce o 13 %. Řada e-shopů tak začíná bojovat s poklesem osvědčenými způsoby v podobě slevových akcí. Jenže jak ukazuje průzkum fintechu Skip Pay, Češi začínají být vůči slevám rezistentní a pro lepší cenu nemají problém jít na marketplace nebo dokonce do zahraničí. O jejich pozornost i loajalitu je třeba bojovat jinak.

Slovenský parlament se postavil proti znevýhodnění či zákazu spalovacích motorů

Slovenský parlament uložil vládě, aby v rámci Evropské unie ministři hlasovali proti iniciativám směřujícím ke znevýhodnění, zdražení nebo k zákazu spalovacích motorů, pokud nebude jednoznačné, že taková opatření jsou ke prospěchu zejména zdravého životního prostředí. Návrh usnesení sněmovna schválila hlasy 127 ze 145 přítomných poslanců.

Z pokut za přetížené kamiony by měly obce dostat dvakrát více peněz

Z pokut za přetížené kamiony by měly obce podle novely zákona dostat dvakrát více peněz. Z nynějších 15 procent se zvedne jejich podíl na 30 procent. Stejný podíl má mít kraj, největší podíl, 40 procent, zůstane příjmem vlastníka silnice, ať už je jím kraj nebo stát. 
spot_img

Logistický kalendář